نئو پرن

میراگر نوع C-Shape Damper: C
میراگر کروی نوع C یکی از انواع خاص نئوپرن است که طراحی شده است برای انتقال بار عمودی ، دورانی و حرکت افقی . می تواند جذب کند انرژی ارتعاش به واسطه تغییر شکل کشسانی ورق فولادی C شکل ، که جلوگیری می کند از خسارت پراکنده که بخاطر زلزله یا دیگر دلایل بوجود می آید . مخصوصاً با ارتعاشات با 8 درجه و بیشتر .
انواع :
CSDF , CSDL , CSDT , CSDM

نئوپرن کروی Spherical Bearing
نئـوپرن کروی توانایی دارد برای انتقال بار عمودی و دوران از سازه بالایی به پی از طریق صفحه نیم دایره ای که در مرکز نصف شده است . نئوپرن کروی طبقه بندی می شود به انواع ثابت ، تک محوره و چند محوره .

نئوپرن الاستومتریک Elastomeric Bearing
نئوپرن الاستومتریک تشکیل شده است از لایه های لاستیک و ورق های فولادی که جوش خورده اند در دو طرف . نئوپرن الاستومتریک می تواند جذب کند بارهای عمودی ، حرکات عمودی و دوران حول همه محورها . در مقایسه با انواع نئوپرن ، نئوپرن الاستومری بسیار قابل انعطاف تر است برای جذب بارها عمودی و حرکات دورانی و تغییر شکل . همچنین قابلیت نصب بسیار ساده و مقرون به صرفه بودن از دیگر مزایای این نئوپرن می باشد .
مزایا :
- تمام نئوپرن ها توزیع می کنند نیروی افقی را بطور یکنواخت
- نیروی افقی کم در هر پایه
- ظرفیت جذب ضربه فوق العاده
- سطح وسیع فشار
- نصب و تعمیر آسان
- انواع : ثابت ، تک جهتی و چند جهتی

نئوپرن لاستیکی با میرائی بالا
High Damping Rubber Bearing

نئوپرن HDRB معمولاً نصب می شود بین یک لرسازه و پایه . این توانایی تبدیل فرکانس های واکنشی را به انرژی کم داراست . بصورت کلی HDRB طراحی شده است برای مقادیر …………………. بالا در موارد جابه جایی های کوچک مانند جلوگیری از جابه جایی هایی نظیر نیروهای باد و زلزله های کوچک ، همچنین مقتی این مقاومت می کند در برابر بار یا کنترل تغییر مکان ، ……… عمودی بسیار بالاست .
مزایا :
- تحمل بار عمودی سازه
- تحمل بارهای افقی با جابه جایی کوچک
- عمر طولانی
درز انبساط Expansion Joints
SYFR (Mosaic Finger Rail Joint)
SYCF (Complex Finger Joint)
SYIF (Irregular Finger Joint)
SYR (Rail Joint)
SYSTM (Steel Monocell Joint)
اجزاء پل کابلی Bridge Components
Cable band
Top Saddle
Spray Saddle
Hanger